Biuletyn Informacji Publicznej

TEN BIP JEST NIEAKTUALNY! Aktualny BIP znajduje się pod adresem: https://umkrasnik.e-biuletyn.pl/index.php?id=6

Logo - TEN BIP JEST NIEAKTUALNY! Aktualny BIP znajduje się pod adresem: https://umkrasnik.e-biuletyn.pl/index.php?id=6

Osoby z niepełnosprawnościami

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo

Władze Miasta Kraśnik dokładają wszelkich starań aby umożliwić Państwu załatwianie spraw w Urzędzie Miasta przy ul. Lubelskiej 84.

Ułatwieniem dla osób poruszających się na wózkach w dostępie do budynku służy podjazd z barierkami, a wejścia do budynku umożliwiają przejazd wózka inwalidzkiego.

Część wydziałów, które w swojej działalności wymagają bezpośredniej obsługi interesantów, usytuowanych jest na parterze budynku. Można tam załatwić sprawy związane z podatkami lokalnymi, dodatkami mieszkaniowymi, meldunkami, wymianą dowodów osobistych, prowadzeniem działalności gospodarczej czy gospodarką odpadami komunalnymi.

Na parterze budynku znajduje się również kancelaria gdzie można złożyć podanie. W razie potrzeby kontaktu z pracownikiem wydziału znajdującego się na wyższych kondygnacjach budynku, istnieje możliwość zejścia pracownika na parter w celu rozmowy z interesantem.

Osoby mające trudności z poruszaniem się, w razie braku możliwości dojazdu do Urzędu Miasta, mogą poprosić o przyjazd pracownika Urzędu Miasta w celu złożenia wniosku o wymianę dowodu osobistego i jego odbioru.